knihy o autismu

Knihy s tématem autismus

Petr Třešňák, Petra Třešňáková: Zvuky probouzení

Když jsem zahlédla na netu, že manželé Třešňákovi vydali knihu o soužití se svou autistickou dcerou, tak jsem si ji hned objednala. Říkala jsem si, že to je dobře. Kdo jiný by ji měl napsat, než ten, kdo má vlastní prožitou zkušenost a zároveň vládne slovem. Viděla jsem dokument „Děti úplňku“, a tak jsem věděla, že to nebude lehké čtení. Petr Třešňák má dar slova a situace včetně emocí vykresluje naprosto věrně, člověk to prožívá s ním. Nicméně i kapitoly, které psala Petra jsou emočně silné a oko leckdy nezůstalo suché. Možná i proto, že z pohledu matky to všechno důvěrně znám. Oceňuji i zmínky o temných myšlenkách, se kterými se člověk nerad chlubí, ale je potřeba je zmínit, aby byl obraz celistvý. Jsou důležité všechny ty světlé chvilky, jednotlivá dílčí uvědomění a drobné přínosy, protože to dává naději i ostatním rodičům autistických dětí.

Martin Selner: Autismus & Chardonnay

Jako první jsem začala číst autorův blog, protože se mi nabídnul nějakou náhodou na FB. Hned u jeho prvních článků jsem byla nadšená, jak dokáže skloubit takové těžké téma s humorem a nadsázkou, a přesto citlivě a laskavě. Když pak vyšla první knížka, neváhala jsem a nezklamala. Nasmála jsem se u ní hodně. Myslím, že tahle knížka i ta druhá, která pak následovala, dokáže představit toto téma i lidem, kteří se o autismus z osobních důvodů nezajímají. A to je dobře, protože je to potřeba. Ve společnosti je stále velká propast mezi běžnou populací a tou s handicapem. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že autismus nemá jen tuto veselou stránku.

………………… další knihy v procesu, doplním brzy …………………

 

Sledujte stránku na Facebooku – Život s autistou

Také na Instagramu pod stejným názvem

About the author

Jmenuji se Kamila Hejnová. Jsem máma tří dětí. Nejmladší syn, kterému je 15 let, je autista. Rozhodla jsem se psát blog, jak spolu žijeme. Na začátku cesty jsem sama hledala informace a čerpala ze zkušeností jiných rodičů. Každý den se ocitají další rodiče na začátku té samé cesty. Věřím, že si zde najdou odpovědi, inspiraci a užitečné informace.

Napsat komentář