Autista na Benátské riviéře

Dala jsem ještě do samostatného článku pár tipů na hezké výlety po pobřeží Benátské riviéry, které jsme zvládli i s autistou. Třeba to ještě teď během prázdnin využijete. V posledních článcích jsem psala o tom, jak jsme si zorganizovali cestu s autistou do Itálie autem a jak jsme zvládli výlet do Benátek. V okolí Benátek je ale spousta dalších zajímavostí, které stojí za to vidět. Přiblížím aspoň těch pár, které jsme stihli během naší týdenní dovolené my. Dneska to bude spíš fotočlánek 🙂 Po kliknutí na obrázky se vám vždy otevře místo na mapě.

My jsme měli ubytování v Porto Santa Margherita. To je turistické letovisko, takže opravdu pláž, procházka po pláži, moře a zmrzlina. Byla jsem ráda za místní dětské hřiště, kde jsme Vítka každý den venčili.

Nejbližší větší město je Caorle. Večerní trhy, kdy je na ulicích velmi rušno. Taková správná italská dovolenková atmosféra. Na pobřeží najdete hezký kostelík. Je to krásné, fotogenické místo. Po kliknutí na obrázek se vám otevře místo na mapě.

V Lido di Jesolo najdete velké akvárium Sea Life. Je to podobné jako akvárium v Holešovicích. Líbilo se nám dospělým i dětem. Příjemně strávené 2 hodinky v chládku pozorováním rybiček. Uvidíte zde i žraloky, rejnoky a podmořský tunel. Občas některé rybky zaujaly i Vítka. A především voda, tu miluje na všechny způsoby. Výrazná sleva přes aplikaci Holli App. Pozor při objednání, nelze objednat lístky na stejný den.

Později jsem si všimla na mapě, že je nedaleko ještě Tropicarium, o tom jsme nevěděli, jinak bychom se také šli podívat. Na mapě tady.

Na náměstíčku Piazza Brescia najdete pískové sochy. Výstava se koná každý rok od června do září. Pokaždé jiné téma. Letos je na téma Leonarda da Vinci a jeho vynálezy. Kolem soch jsme prosvištěli opravdu rychle, jsem ráda, že jsem vůbec něco vyfotila. Bylo totiž vedro a Vítek byl vzteklej, tak jsme pospíchali rychle zpátky.

 

 

Nedaleko je ruské kolo. Nevím, jestli je v provozu, když jsme tam byli, tak nejezdilo, ale třeba přes léto bude.

Cestou do Benátek jsme parkovali v Punta Sabbioni, večer po návratu jsme měli ještě chvilku čas, tak jsme se šli podívat na maják, který je v moři, ale vede k němu cesta po náspu. Je to opravdu hezké a zajímavé místo.

Bibione – přírodní stezka po pobřeží moře k majáku. Cestou uvidíte hnízdo ptakoještěra s vejci, draka z naplavených větví a nebo srdce přírody. Na konci cesty je maják a u něj zátoka, kde budete mít nejkrásnější fotky z celé dovolené. Hlavně při západu slunce. Pozor ale na komáry. Večerní procházka je fakt utrpení, ale ty fotky stojí za to.

 

Portogruaro – vyhlášené trhy, které se konají každý čtvrtek dopoledne. Stojí za to navštívit. Ceny jsou výhodné a stánky jsou ve všech ulicích v centru. Pravá italská atmosféra, jak lidi u stánků handlujou. Cestou určitě potkáte zajímavá mlýnská kola. Určitě je tam více k vidění, ale po dvou hodinách jsme mazali domů, protože Vítek byl vzteklý z horka.

Snažíme se vždy užít ty krátké chvilky, kdy je Vítek v klidu a spolupracuje. Nebylo to jednoduché, tahle dovolená. Ale přesto stála za to. Stihli jsme, viděli a zažili toho spoustu. Přestože se občas Vítek zlobil, že je horko, také si dovolenou užil. Měl spoustu nových zážitků a vždycky se našlo něco, co ho zaujalo nebo bavilo. Asi je potřeba neustále posouvat hranice, jak svoje, tak malého autisty 🙂

Sledujte stránku na Facebooku – Život s autistou

Také na instagramu pod stejným názvem

About the author

Jmenuji se Kamila Hejnová. Jsem máma tří dětí. Nejmladší syn, kterému je 15 let, je autista. Rozhodla jsem se psát blog, jak spolu žijeme. Na začátku cesty jsem sama hledala informace a čerpala ze zkušeností jiných rodičů. Každý den se ocitají další rodiče na začátku té samé cesty. Věřím, že si zde najdou odpovědi, inspiraci a užitečné informace.

Napsat komentář