Vary září s autistou

Na akce, kde je hodně lidí, musíme chodit s rozmyslem. Vítek většinou špatně snáší příliš mnoho hluku, různých zvuků, hemžení lidí a afekt kvůli tomu může přijít kdykoliv.
Vždycky je dobré mít únikový plán a mít možnost kdykoliv odejít.
Včera jsme se vydali na světelnou show v Karlových Varech #varyzari, protože víme z minulých ročníků, jak to probíhá a že to Vítek zvládá.
Ve 21 h vylezeme z domu a hromadně kontrolujeme počasí. Je mokro, ale neprší. „No, to je dobře, že neprší, tak jdem“
Vítek sice, už vykoupaný a v posteli, kouká překvapeně, že zaslechne slovo „procházka“, ale ochotně se nechá obléknout a jedeme.
Po zaparkování asi po 100 m začíná pršet. No, dobrý, tak když už jsme tady, tak jdeme aspoň kousek a uvidíme. Vítek je nadšený. Má rád procházky, má rád déšť, má rád procházky večer, takže tahle kombinace mu vyloženě svědčí a on si vesele poskakuje před námi a směje se.
Na trase od Puppu, přes kolonádu okolo Thermalu k Alžbětiným lázním byly různé světelné efekty nebo promítání, některé i se zvukovým doprovodem. Nebudu to sem všechno vypisovat, rozklikněte si hashtag #varyzari a podívejte se na příspěvky. Oproti minulému roku to bylo takové chudší, je vidět, že se musí šetřit na energiích.
Ale pro nás to byla fajn společná procházka, kterou si Vítek s nadšením užil a ve 23:30, když jsme přijeli domů, tak zalezl do postýlky a hned usnul, přestože byl úplněk.
… Ehm, řekla bych, že ten úplněk byla úplně nejkrásnější atrakce z celé světelné show 🍀💕💙

About the author

Jmenuji se Kamila Hejnová. Jsem máma tří dětí. Nejmladší syn, kterému je 15 let, je autista. Rozhodla jsem se psát blog, jak spolu žijeme. Na začátku cesty jsem sama hledala informace a čerpala ze zkušeností jiných rodičů. Každý den se ocitají další rodiče na začátku té samé cesty. Věřím, že si zde najdou odpovědi, inspiraci a užitečné informace.