Autistův nový školní rok dnes a před 7 lety

Tak trochu nostalgie, dneska.
Když šel Vítek poprvé do školky. My nervózní a natěšení zároveň, slibovali jsme si velké pokroky. Ty se opravdu staly, ale až v průběhu následujících let.
Vítek si ve školce zvykal pomalu a postupně. Zpočátku hodinka a postupně se přidávalo. Speciální školka mu dala dobrý, pevný základ 👍🍀
Přechod do první třídy ve speciální škole neproběhl až tak hladce. Už tam bylo více „práce“ a to se Vítkovi nelíbilo. Před školou nechtěl vystoupit z auta. Nezvykl si ani během následujících pár měsíců. Nicméně v průběhu první třídy následoval rozvod, stěhování a změna školy.
Příliš mnoho změn v krátkém čase. Změna prostředí a lidí a Vítek nastupoval do nové školy. Začali jsme opět postupně, po půl hodince. První týden Vítek propištěl. Druhý týden už byl klidnější. Další měsíc už Vítek chodil v klidu celé dopoledne 👍
Z důvodu změn ve škole a zrušení Vítkovy třídy, Vítek měnil školu a do 6. třídy už šel v jiném městě s jinými dětmi. Byla jsem nervózní, ale zvládl to dobře. Lépe než jsem čekala. Dneska šel do 8. třídy v téže škole. Ráno dostal školní batůžek, aby bylo jasné, kam jdeme. Letěl napřed a vypadal, že se těší 😀👍 Paní učitelka nás přivítala a dala instrukce a Vítek ani nechtěl jít domů.
Takové změny jsou možné v průběhu pár let. Nebojte se, pokud jste dnes neměli hladký průběh, zvyknou si, naučí se to. A když ne, najdete jiné řešení. Nic není neměnné.
Přejeme vám úspěšný školní rok 🍀

About the author

Jmenuji se Kamila Hejnová. Jsem máma tří dětí. Nejmladší syn, kterému je 15 let, je autista. Rozhodla jsem se psát blog, jak spolu žijeme. Na začátku cesty jsem sama hledala informace a čerpala ze zkušeností jiných rodičů. Každý den se ocitají další rodiče na začátku té samé cesty. Věřím, že si zde najdou odpovědi, inspiraci a užitečné informace.